אייפון VS אנדרואיד

אחת השאלות הנשאלות בעת רכישת מכשיר סלולארי חדש היא: האם לרכוש את אחד המכשירים המובילים של חברת Apple או לחילופין לרכוש מכשיר אנדרואיד מתקדם ואיכותי?

אייפון VS אנדרואיד

נכון לרגע זה בשנת 2018 אין ספק – המכשירים הכי נמכרים הם מכשירי אנדרואיד.

החיסרון הבולט של האייפון היא מערכת ההפעלה IOS הסגורה שלהם. לדוגמה: לא ניתן להוריד צלצולים או אפליקציות שאפל לא אישרו, למרות שזהו גם יתרון אדיר שלהם כי כל אפליקציה שכן אושרה, עברה בדיקה מקיפה והסיכוי שתפגע במכשיר או תאט אותו הוא נמוך.

רוב מכשירי הסלולר מבוססים על מערכת הפעלה אנדרואיד החל מחברות גדולות כמו סמסונג וגם בחברות אחרות כמו LG  SONY, XIAOMI, MEIZU, HUAWEI (פרט לNokia המבוסס על מערכת הפעלה של וינדווס).

יתרון עיקרי שיש לאנדרואיד אל מול האייפון: הדרך והנגישות בהעברת הקבצים והגישה הקלה לתוכן. ניתן להתחבר באמצעות כבל USB לכל מחשב ולהעביר קבצים ללא מערכת מיוחד או ספציפית בדומה לאייפונים.

יתרון נוסף וחשוב: האפשרות להורדת צלצולים עדכניים ובבחירה אישית בקלות ונגישות בעזרת אפליקציות שמע למיניהם.

למרות כל הסיבות שמנינו כאן נכנס לשיקול גם מחיר המוצר. ידוע כי האייפונים יקרים יותר משאר המכשירים ולא סתם, הם איכותיים יותר, ועמידים יותר ממכשירים סיניים או דגמי ביניים של המתחרות האחרות בשוק.

עוד נקודה חשובה היא זמינות החלקים והאביזרים. לדגמים יותר פופולריים יהיה יותר מבחר למיגון המכשיר מפני נפילות כואבות בכיס, ואף במקרה של תיקון חפוז כמעט כל מעבדת תיקונים מחזיקה במלאי חלקי חילוף לאייפון, אין ספק, בשבילנו מערכת ה – IOS זורמת בדם.